Atbildēt pie šī temata 82 lapa no 83 lapām pavisam
Iet uz lapu Iepriekšējais  1, 2, 3 ... , 81, 82, 83  Nākošais
Krizes gali - pakalpojumi / materiali utt...
Autors Ziņojums

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
versatile rakstīja:
Elektrība man tumša lieta, kas gaiši spīd un sit pa nagiem.
Pašlaik pa nagiem sit trauku mašīna Very Happy Varbūt kādam ir ieteikumi elektriķim, kas var apskatīties, kas vispār ar mājas instalāciju/zemējumiem?
Garkalnes puse.


Gan jau ka nav rozetē nav pievienots zemējums, vai arī ir tikai 2 vadu sistēma un mājai vispār nav zemējums.
Veļas mašīnas korpusam ir jābūt sazemētam, sliktākajā gadījumā savienotam ar nullvadu. Nulle ir sazemēta Sadales Tīkla uzskaites sadalnē.

Lētākais vienkāršākais- attaisi rozeti vaļā, ar skrūvjgriezi-lampiņu pārbaudi kurš vads ir fāze/nulle un nulli pievieno pie zemējuma spailēm.

Bet ja elektrība ir pavisam tumša lieta- labāk lai to dara kāds elektriķis. Slikti/nepareizi pievilkti kontakti=potenciāls ugunsgrēks

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
petjka rakstīja:
versatile rakstīja:
Elektrība man tumša lieta, kas gaiši spīd un sit pa nagiem.
Pašlaik pa nagiem sit trauku mašīna Very Happy Varbūt kādam ir ieteikumi elektriķim, kas var apskatīties, kas vispār ar mājas instalāciju/zemējumiem?
Garkalnes puse.


Gan jau ka nav rozetē nav pievienots zemējums, vai arī ir tikai 2 vadu sistēma un mājai vispār nav zemējums.
Veļas mašīnas korpusam ir jābūt sazemētam, sliktākajā gadījumā savienotam ar nullvadu. Nulle ir sazemēta Sadales Tīkla uzskaites sadalnē.

Lētākais vienkāršākais- attaisi rozeti vaļā, ar skrūvjgriezi-lampiņu pārbaudi kurš vads ir fāze/nulle un nulli pievieno pie zemējuma spailēm.

Bet ja elektrība ir pavisam tumša lieta- labāk lai to dara kāds elektriķis. Slikti/nepareizi pievilkti kontakti=potenciāls ugunsgrēks


Nav labi nulli likt kopā ar zemi. Tad var gadīties ka arī ūdens no krāna sāk dot pa pirkstiem

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
petjka rakstīja:

Lētākais vienkāršākais- attaisi rozeti vaļā, ar skrūvjgriezi-lampiņu pārbaudi kurš vads ir fāze/nulle un nulli pievieno pie zemējuma spailēm.


Lai arī elektrība man ir tumša lieta, zinu, ka šitā nedrīkst.  
Tā kā uz korpusa 110 volti, tad jāsecina, ka ar trauķeni viss ir visdrīzāk ok, jo šitas var rasties filtra dēļ (a vot ko tas filtrs dara - tā jau ir pavisam tumša lieta man). Bet zemējuma, tātad, vai nu nav vai ir bojāts - vot tieši šito es gribu saprast un arī kā to risināt.
Liekas iespējams, ka zemējuma nav, bet es tiešām nesaprotu, kāpēc šai gadsimtā būvētai mājai tas varētu nebūt. Kādi būtu argumenti/ietaupījumi neierīkot?

koijotins rakstīja:

vecais vikmanis, savu lietu zin

Vot ar mūspuses elektriķiem mums raiba pieredze bijusi, episkākā frāze atgādinot par pirms laika, pieslēdzot nokautu cepenes ventilatoru, kuru pats solījās samainīt - ai, tas tik sen tak bija jau... Laughing Šis gan, tiesa, ar citu personāžu Smile
Un pavisam pa lēto jau nesanāktu, tomēr jābrauc, laiks, utt...

+ nav vēlēšanās obligāti lētāk. Pats tak zini, kāda daudziem attieksme - i tak saiģot...

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
egils19 rakstīja:
petjka rakstīja:
versatile rakstīja:
Elektrība man tumša lieta, kas gaiši spīd un sit pa nagiem.
Pašlaik pa nagiem sit trauku mašīna Very Happy Varbūt kādam ir ieteikumi elektriķim, kas var apskatīties, kas vispār ar mājas instalāciju/zemējumiem?
Garkalnes puse.


Gan jau ka nav rozetē nav pievienots zemējums, vai arī ir tikai 2 vadu sistēma un mājai vispār nav zemējums.
Veļas mašīnas korpusam ir jābūt sazemētam, sliktākajā gadījumā savienotam ar nullvadu. Nulle ir sazemēta Sadales Tīkla uzskaites sadalnē.

Lētākais vienkāršākais- attaisi rozeti vaļā, ar skrūvjgriezi-lampiņu pārbaudi kurš vads ir fāze/nulle un nulli pievieno pie zemējuma spailēm.

Bet ja elektrība ir pavisam tumša lieta- labāk lai to dara kāds elektriķis. Slikti/nepareizi pievilkti kontakti=potenciāls ugunsgrēks


Nav labi nulli likt kopā ar zemi. Tad var gadīties ka arī ūdens no krāna sāk dot pa pirkstiem


Sadales tīkla uzskaitē ir 4 vadu sistēma. 3 fāzes un nulle. Nulle ar 30omu atkārtoto zemējumu tiek sazemēta uzskaites sadalnē.
Tālāk tev iet 4 vadi uz savu maģistrālo sadalni. Maģistrālajā sadalnē ir 3 fāzes, nulle (kas ir sazemēta ST sadalnē) un zemes vads kas uz 10omu mājas zemējumu.
Šeit potenciāli zemējuma vadam un nullvadam ir vienādi!

Vienīgi ja pazūd ST zemējums, tad uz šādi pieslēgtu ierīču korpusa var parādīties spriegums... BET! Tā kā pilsētā nullvads līdz trafam būs drīzākais sazemēts kādās 5 vietās +trafā zemējums 1...2 omi.... Pilsētā kabeļu tīklā es teiktu ka risinājums drošs.
Laukos, it īpaši gaisvadu tīklā es nekādā gadījumā šādi neslēgtu klāt!

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
versatile rakstīja:
...
Tā kā uz korpusa 110 volti, tad jāsecina, ka ar trauķeni viss ir visdrīzāk ok, jo šitas var rasties filtra dēļ (a vot ko tas filtrs dara - tā jau ir pavisam tumša lieta man). Bet zemējuma, tātad, vai nu nav vai ir bojāts - vot tieši šito es gribu saprast un arī kā to risināt.
Liekas iespējams, ka zemējuma nav....


lūdzu vairāk neko neraksti!
1) Izmēriji ka 110V? Pret ko mēriji, spriegumu mēra starp 2 punktiem nevis 1!!!  Tiešām domā ka ja uz korpusa ir 110V tas tas ir OK????
2) Kādēļ secini ka traķene ir OK? Ja būtu 72V vai 21V tad nebūtu kārtībā????
3) Korpusa sazemēšana ir nepieciešama lai inducētais potenciāls un izolācijas bojājumu rezultātā potenciāls tiktu novadīts uz zemi un tādejādi izlīdzināts ar ēkas grīdas, radiatoru u.c. potenciālu. Nebūtu bīstams cilvēkiem.


 Laughing  Laughing  Laughing

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Piedošanu, tiešām nezinu, kā ar multimetru, mērot tikai ar vienu spaili dabūt uz ekrāna 110. Nu, ja nu vienīgi ar fotošopu. Loģiski, ka mērīju uz 2 punktiem, no kuriem viens nebija trauķene Smile
Uz korpusa 110v nav OK, bet tas var rasties pie kārtībā esošas trauķenes, bet neesoša zemējuma.
Tā vismaz saka par mani gudrāki cilvēki.


Tā ka pie pašreizējās info, būtu iemesls uzskatīt, ka 27 vai 72 voltu gadījumā iespēja, ka trauķene nav ok būtu visnotaļ lielāka.

Teorija par filtru nav korekta?

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Tā arī neuzrakstīji starp kuriem 2 punktiem mēriji Very Happy
Ja viens no tiem ir fāze rozetē- tad iespējams ka rādija 110V
Par vienu tev bija taisnība ko rakstīji pašā sākumā- "neko nesaprotu no elektrības"

"mazliet sit pa nagiem".... 110V.... nu tas nav mazliet!
Nesazemētas iekārtas nav labi, par to nav stāsts! Uz korpusu inducējas spriegums utt.
 Bet ja pieslēdz šādu iekārtu tikai fāzei un nullei- nebūs uz korpusa 110V !!! Un jautājums pret ko mēra tos 110V? Pret kaķi? Pret nulli? Pret fāzi? Tā ir liela atšķirība!
 Laughing

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
ir gumijas stūre, ko gribas padarīt mazāk pretīgu:
1. šrotā sameklēt tā paša modeļa ādas stūri
2. esošo pārvilkt ar ādu

izmaksas +/- varētu būt līdzīgas, 70-100eur.

ko iesakiet? un ja nr2., tad kur - ssā jau pilns ar piedāvājumiem, bet nu šo negribās veikt random kantorī un spēlēt loteriju
 Rolling Eyes

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Esoso apvelkot ar adu nepaliks par resnu ?


_________________
es atgriezos 3 x
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
arba rakstīja:
Esoso apvelkot ar adu nepaliks par resnu ?


Nē, esošā ir tievāka kā tā paša modeļa ādas versija. Varbūt adas versijai apakšā ir tā pati stūre, kas man jau ir? Hvz

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs Krizes gali - pakalpojumi / materiali utt... 
Taisiju Brerai kantori preti T/cDole Samaksaju 80 euro Ar kvalitati apmierinats!!

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
MartinsT rakstīja:
ir gumijas stūre, ko gribas padarīt mazāk pretīgu:
1. šrotā sameklēt tā paša modeļa ādas stūri
2. esošo pārvilkt ar ādu

izmaksas +/- varētu būt līdzīgas, 70-100eur.

ko iesakiet? un ja nr2., tad kur - ssā jau pilns ar piedāvājumiem, bet nu šo negribās veikt random kantorī un spēlēt loteriju
 Rolling Eyes


 Varu ieteikt

 https://automix.lv  

vai

http://ergana.lv

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs Kabeļu zeķe 
Kādam nav gadienā izstrādājums, ko sauc par kabeļu zeķi? Tā uz 25-40mm ? Deretu gan arī 32. Caurulē ieskrūvējama koniskā vītne ar cilpu. Slo cenu zinu - ~ 60 eur, varbūt kādam ir kāds cits variants?

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs Re: Kabeļu zeķe 
Kaneelis rakstīja:
Kādam nav gadienā izstrādājums, ko sauc par kabeļu zeķi? Tā uz 25-40mm ? Deretu gan arī 32. Caurulē ieskrūvējama koniskā vītne ar cilpu. Slo cenu zinu - ~ 60 eur, varbūt kādam ir kāds cits variants?


kas kas kas? Kabeļu zeķe, koniska vītne caurulē??? Par ko tu runā??? Moš bildīti ieliec...

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs Re: Kabeļu zeķe 
petjka rakstīja:
Kaneelis rakstīja:
Kādam nav gadienā izstrādājums, ko sauc par kabeļu zeķi? Tā uz 25-40mm ? Deretu gan arī 32. Caurulē ieskrūvējama koniskā vītne ar cilpu. Slo cenu zinu - ~ 60 eur, varbūt kādam ir kāds cits variants?


kas kas kas? Kabeļu zeķe, koniska vītne caurulē??? Par ko tu runā??? Moš bildīti ieliec...


Reku šitāds - ar ko trubas zem zemes vilkt - https://cabledrumjacks.co.uk/collections/cable-pulling-socks

Bildi nemāku Smile

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)
Parādīt komentārus no iepriekšējā:
Atbildēt pie šī temata 82 lapa no 83 lapām pavisam
Iet uz lapu Iepriekšējais  1, 2, 3 ... , 81, 82, 83  Nākošais
Jūs šeit nevarat izveidot jaunus tematus
Jūs šeit nevarat pievienot komentārus
Jūs šeit nevarat rediģēt savus komentārus
Jūs šeit nevarat dzēst savus komentārus
Jūs šeit nevarat balsot aptaujās
  



Sazināties ar foruma administrāciju | Contact forum administration
Powered by phpBB © phpBB Group | SmartFeedSmartFeed
Design by phpBBStyles.com | Styles Database