Atbildēt pie šī temata 2 lapa no 4 lapām pavisam
Iet uz lapu Iepriekšējais  1, 2, 3, 4  Nākošais
Vadāmās sāsnslīdes. Manuālis.
Vai esi mēģinājis vadāmās sānslīdes?

Jā, pilnībā pārvaldu šīs prasmes 16% 16% ( 5 )
Jā, bet trūkst vēl iemaņu 80% 80% ( 24 )
Nē un nemaz negribu 3% 3% ( 1 )

Balsis pavisam : 30
Autors Ziņojums

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
šodien dūšīgi strādāts. Atslodzei uztaisīs kafiju un mož kaut ko arī uzrakstīs...


_________________
SPecial Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Nezinu, man biezhi peec rocenes raushanas saakaas pamatiigs understeer, nevis oversteer.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
TheCAT rakstīja:
Nezinu, man biezhi peec rocenes raushanas saakaas pamatiigs understeer, nevis oversteer.


alfai? vai arī kādam citroenam vai saabam?  shura

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
TheCAT rakstīja:
Nezinu, man biezhi peec rocenes raushanas saakaas pamatiigs understeer, nevis oversteer.


1. Nepietiekams aatrums Wink
2. Pagriez stuuri ar.. un pirms rocenes Wink

3. Paaraak labas riepas Wink (sk. pirmo punktu)



Pēdējoreiz rediģējis finns Thu Dec 17, 2009 6:15 pm; pavisam rediģēts 1 reizi
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
TheCAT rakstīja:
Nezinu, man biezhi peec rocenes raushanas saakaas pamatiigs understeer, nevis oversteer.


...par ātru rauj - iešupo čut čut mašīnu un būs tāds oversteers ka maz neliksies... Rolling Eyes

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
TheCAT rakstīja:
Nezinu, man biezhi peec rocenes raushanas saakaas pamatiigs understeer, nevis oversteer.


tas ari iespejams ir tapec, ka elektronika visu prieku saboja  Exclamation

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
xls99 rakstīja:
TheCAT rakstīja:
Nezinu, man biezhi peec rocenes raushanas saakaas pamatiigs understeer, nevis oversteer.


tas ari iespejams ir tapec, ka elektronika visu prieku saboja  Exclamation


...elektornika 156 kurām ir VDC iemaisās tikai tajā brīdi kad sāc koriģēt stūri pretējā virzienā...

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs Par ručņika raustīšanu FWD 
1. Izvēlamies tukšu placi vai platāku krustojumu ar teiksim 90* līkumu
1. Uzņemam normālu ātrumu (ar 20 km/h būs pa švaku)
2. Īsi jau pirms ieejas līkumā sagriežam stūri it kā iebraukšanai līkumā
3. raujam ručņiku
4.  Shocked
5. kontrējam ar stūri pretējā virzienā, atlaižam ručņiku un strādājam ar gāzes pedāli (ja ātrums ir pienācīgs, šļūcam ar visiem 4 ratiem)
6. auto savākts un sānslīde izbaudīta  naac

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs Re: Par ručņika raustīšanu FWD 
altez rakstīja:
1. Izvēlamies tukšu placi vai platāku krustojumu ar teiksim 90* līkumu
1. Uzņemam normālu ātrumu (ar 20 km/h būs pa švaku)
2. Īsi jau pirms ieejas līkumā sagriežam stūri it kā iebraukšanai līkumā
3. raujam ručņiku
4.  Shocked
5. kontrējam ar stūri pretējā virzienā, atlaižam ručņiku un strādājam ar gāzes pedāli (ja ātrums ir pienācīgs, šļūcam ar visiem 4 ratiem)
6. auto savākts un sānslīde izbaudīta  naac


...un tad otraja reizē daram to pašu ar 120km/h un zvanam apdrošinātājam... naac

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Sūtīt e-pastu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs Re: Vadāmās sāsnslīdes. Manuālis. 
altez rakstīja:
Par TO ir jārunā.  naac


Nu kad jau pļāpāt, tad pļāpāt. Droši vien manā galvā ir daudz nepareizu domu un aplamu secinājumu. aiwa
Tāpat kā futbolu spēlēju bez fintiem, tāpat ar auto mēģinu braukt bez efektiem. Tāpēc nevaru iedomāties, kam būtu jānotiek, lai manī rastos kaut kāda interese par tādu vadāmās sānslīdes virsotni (pavisam nopietni) kā drifts. Es tomēr konservatīvs ļautiņš, kurš uzskata, ka pa trasi jābrauc ātri un uz jāskatās pa priekšējo vējstiklu, nevis ar kūpošiem riteņiem uz trasi jāskatās caur sānu logu. Visu cieņu čaļu skiliem driftēt pa asfaltu, vienkārši, tas nav priekš manis.

fwd - pirmā pieredze tika gūta pirms gadiem 15. Pieredze ne visai liela. Pirms tam un pēc tam atkal nākamos 10 gadus lietotas tikai un vienīgi rwd. Kopš 2006. gada sākuma lietošanā nonākuši fwd. Joprojām šķiet, ka neko nemāku un nesaprotu. Man jebkura sānslīde fwd šķiet nedabiska un galvā tajā brīdī lavās doma "te kaut kas nav kārtībā ar auto". Normālā kārtā, ar fwd sānslīdei jābūt izraisāmai piespiedu kārtā , t.i. ar LFB, "uzšūpošanu", roceni. Man LFB ir lielisks veids, kā cīnīties ar pārliekas gāzes uzdošanas izraisītu understeer. Tajā brīdī ar kreiso kāju tiek uzsists pa bremžu pedāli. Lai izraisītu ar LFB sānslīdi, gāzi spiežu grīdā un ar kreiso kāju pieturu bremžu pedāli. Jo lielāks motors, jo vieglāk to izdarīt. Ar vāju motoru ļoti jūtīgi jādarbojas ar bremzi, jo motoram jāpārvar bremžu spēks. Ar jaudīgāku motoru to visu veikt ir vieglāk, jo motors spēj tikt galā ar bremžu spēku pārvarēšanu. Pie visa šī ir diezgan pamatīgi jāpiestrādā, jo normālā kārtā nevienam šoferim nav attīstīts kreisās kājas jūtīgums uz bremžu pedāļa lietošanu. Kad braucu ar automātu, katru reizi izmantoju radušos iespēju bremzēt ar kreiso kāju, jo nav jādomā par sajūga pedāli. Kreisās kājas jūtīguma attīstīšana lieliski noder arī alfistu kartingos.
Tā kā braukšanu ar fwd man nekad un neviens nav mācījis, tad esmu izmantojis jebkuru iespēju kādam gudriniekam pajautāt par fwd, jo neviens nekad neko neatsaka. Klausos, ko citi runā, diskutē, spriedelē. No dzirdētā izdaru secinājumus. Vēlāk atliek vien iegūtās zināšanas pārbaudīt praksē un, pārfrāzējot Iļjiču, trenēties, trenēties, trenēties!!!
Mani secinājumi:
1) ar LFB pielietošanu iespējams braukt ātrāk, kad jācīnās pret understeer. To sākt apgūt uz pēc iespējas plašāka laukuma. Ļoti noderīgas bija 333 drošas braukšanas poligonā pavadītās haļavnās stundas.
2) Uzšūpošana pirms līkuma. Tā kā fwd ir tendence uz understeer, turklāt understeer fwd mašīnām var izraisīt vienmēr un visur, ar uzšūpošanu iespējams līkumā iebraukt vadāmā sānslīdē (grunts, ledus, sniegs). Tas palīdz labāk kontrolēt auto.
3) ar roceni var iegūt tikai asos līkumos, kur understeer ir visvairāk izteikts. Visādi citādi, manuprāt, ar roceni izraisītās sānslīdes ir poor speed a lot of fun.

rwd - visu zinu un māku shura ar rwd esmu tik daudz braucis, ka visu daru zemapziņas līmenī. Ja kāds jautā, ko un kā darīt, tad uztaisu kafiju un padomāju, lai mēģinātu nodefinēt, ko tad īsti es daru ar vadības svirām konkrētajā situācijā.
Savulaik sencis, izbijis autosportists, parādīja knifus par rwd braukšanu ziemā - kur meklēt saķeri, kā atspiesties, kas braukšanas laikā laiku jāčeko, ko iespējams panākt ar vadības svirām un efekti no to lietošana dažādās kombinācijās. Tā kā sencis manā audzināšanā un izglītošnā dalību ņēma tikai fragmentāri, tad, kā parasti, viss tālākais palika manis paša ziņā. Taču tagad nav ne mazāko ideju, kā to visu uzlikt uz papīra.

awd - baigi maz braukts. Taču smaids ar awd ir līdz ausīm, jo auto uz vadības svirām reaģē vismaz reizes 3 ātrāk nekā rwd un fwd. Vismaz es pats esmu nonācis līdz secinājumiem, ka līkuma ieejā ar awd jārīkojas kā ar fwd, bet līkuma izejā kā ar rwd. Kā ir pareizi, man nav ne jausmas hmm

Kur to apgūt?
Stāvvietas un slēgtas teritorijas super
Tukši un līkumoti lauku ceļi ar minimālām iespējām kko salauzt nobraucot no ceļa super
Trases, ezeri vidzemē un latgalē, hipodromi, sagatavota pļava super
Uz ielām vai citās vietās, kur pasāv visniecīgākā iespēja apdraudēt līdzpilsoņu veselību un īpašumu down


_________________
SPecial Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
Mmmm! Paldies par ieteikumiem!!! Riitdien meeginaashu veelaak raut  Wink

Bet shodien tomeer sapratu kaa izraisiit sansliidi bez rocenes. Likumaa izgriezam ritenjus apzinaati vairaak, nekaa tas ir vajadziigs, un spiezham gaazi. VDC tomeer nedaudz traucee, bet kopumaa ljoti iepatikaas (pie iiveles maajaam) =)



Pēdējoreiz rediģējis Quattordici Thu Dec 17, 2009 7:32 pm; pavisam rediģēts 1 reizi
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
TheCAT rakstīja:
Mmmm! Paldies par ieteikumiem!!! Riitdien meeginaashu veelaak raut  Wink


tikai, ja brauksi ar sarkano - vispirms kaut kā pamanies norubīt elektroniku... Wink


_________________
in Busso we trust...
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Apmeklēt lietotāja mājas lapu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
palaidniex rakstīja:
TheCAT rakstīja:
Mmmm! Paldies par ieteikumiem!!! Riitdien meeginaashu veelaak raut  Wink


tikai, ja brauksi ar sarkano - vispirms kaut kā pamanies norubīt elektroniku... Wink

Nee, pagaidaam miizings naak!  Embarassed
Es, tajos liikumos Sarkandaugavaa, venreiz gandriiz sakjeeru koku Janvaarii ar jaunu un spiidosho 159 =) tur vienmeer ir ledus. Toreiz ljoti skaidri sapratu, ka neko nesajeedzu braukshanaa ar AWD un savus eksperimentus biistamaas vietaas paartraucu.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
TheCAT rakstīja:
palaidniex rakstīja:
TheCAT rakstīja:
Mmmm! Paldies par ieteikumiem!!! Riitdien meeginaashu veelaak raut  Wink


tikai, ja brauksi ar sarkano - vispirms kaut kā pamanies norubīt elektroniku... Wink

Nee, pagaidaam miizings naak!  Embarassed
Es, tajos liikumos Sarkandaugavaa, venreiz gandriiz sakjeeru koku Janvaarii ar jaunu un spiidosho 159 =) tur vienmeer ir ledus. Toreiz ljoti skaidri sapratu, ka neko nesajeedzu braukshanaa ar AWD un savus eksperimentus biistamaas vietaas paartraucu.


Nu bet kamēr ir tā VDC elektronika ON - nekas labs tāpat nesanāks - ir pieredze ar 147... Wink


_________________
in Busso we trust...
Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ) Apmeklēt lietotāja mājas lapu

Atbildēt ar citēšanu
Komentārs  
palaidniex rakstīja:
TheCAT rakstīja:
palaidniex rakstīja:
TheCAT rakstīja:
Mmmm! Paldies par ieteikumiem!!! Riitdien meeginaashu veelaak raut  Wink


tikai, ja brauksi ar sarkano - vispirms kaut kā pamanies norubīt elektroniku... Wink

Nee, pagaidaam miizings naak!  Embarassed
Es, tajos liikumos Sarkandaugavaa, venreiz gandriiz sakjeeru koku Janvaarii ar jaunu un spiidosho 159 =) tur vienmeer ir ledus. Toreiz ljoti skaidri sapratu, ka neko nesajeedzu braukshanaa ar AWD un savus eksperimentus biistamaas vietaas paartraucu.


Nu bet kamēr ir tā VDC elektronika ON - nekas labs tāpat nesanāks - ir pieredze ar 147... Wink

Nu bet ralfinjsh pateica principaa pareizi, VDC iejaucaas kad saaki korigjeet.

Parādīt lietotāja profilu Sūtīt Privāto Ziņojumu (PZ)
Parādīt komentārus no iepriekšējā:
Atbildēt pie šī temata 2 lapa no 4 lapām pavisam
Iet uz lapu Iepriekšējais  1, 2, 3, 4  Nākošais
Jūs šeit nevarat izveidot jaunus tematus
Jūs šeit nevarat pievienot komentārus
Jūs šeit nevarat rediģēt savus komentārus
Jūs šeit nevarat dzēst savus komentārus
Jūs šeit nevarat balsot aptaujās
  



Sazināties ar foruma administrāciju | Contact forum administration
Powered by phpBB © phpBB Group | SmartFeedSmartFeed
Design by phpBBStyles.com | Styles Database